TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ

Siyaset, Ekonomi ve Dış Politika Alanlarındaki Yansımalar…

ANA SAYFA   /   TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ

TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİ

PANORAMATR, Türkiye’de yaşanan siyasi, ekonomik, toplumsal ve jeopolitik gelişmeleri, 20 yılı aşkın bir süredir kamuoyu araştırması yapan tecrübeli bir akademik kadro ile takip etmektedir.

Türkiye genelinde her ay düzenli bir şekilde gerçekleştirdiğimiz kamuoyu araştırmasıyla sadece toplumun anlık nabzını ölçmüyor, aynı zamanda siyasi, ekonomik, toplumsal ve jeopolitik trendleri ve algı değişimlerini de takip ediyoruz.

GÜNDEM VE FARKINDALIK

SİYASİ SÖYLEMLERİN İKNA GÜCÜ

SİYASETİN PERFORMANSI

EKONOMİK DURUM VE ALGI

JEOPOLİTİK KONUMLANMA

YARIN SEÇİM OLSA?

Kamuoyu araştırması, TÜİK tarafından geliştirilen İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflandırması’nı esas alarak NUTS2 düzeyinde yer alan 26 ilde toplam 2500 denek üzerinde yürütülmektedir.

Çalışma “Hanehalkı araştırması” şeklinde gerçekleştirilmekte ve işyeri, park, sokak, kafe vb. kamusal alanlarda kesinlikle anket yapılmamaktadır. Çalışmada ayrıca cinsiyet, yaş, lokasyon ve parti tercihi kotaları uygulanmaktadır. Kamuoyu araştırmasının saha çalışması her ayın 1-8’i arasında gerçekleştirilmektedir.

Kamuoyu araştırmasının tasarım, saha uygulaması, bilgi işlem, analiz ve raporlaması ISO standartlarına göre (ISO 20252) ve belge sahibi kuruluşlar eliyle yürütülmektedir.

TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİ başlığı altında toplumsal ve siyasal gelişmeleri anlamanıza yardımcı olacak tüm veriler yer almaktadır.